'DÜNYA KALP GÜNÜ'NDE KULÜP KALBİM ÜYELERİ BİRLİKTEYDİ

"Dünya Kalp Günü" nedeniyle Gaziosmanpaşa Hastanesinin Kulüp Kalbim üyeleri için düzenlediği etkinliğe, Sn. Erman Toroğlu destek verdi.

Gaziosmanpaşa Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümü önderliğinde geleneksel olarak Dünya Kalp Günü'nde yapılan 'Sağlıklı Kalpler' yürüyüşü, Miniatürk'te, 25 Eylül Pazar günü gerçekleşti.
Anjiyo ve by-pass olmuş Kulüp Kalbim üyeleri ve onlara destek vermek isteyen gönüllülerin katıldığı etkinlikte, Gaziosmanpaşa Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Nuri Kurtoğlu, Kalp ve Damar Cerrahisi Sorumlusu Doç. Dr. Denyan Mansuroğlu, kalbimizi nasıl koruyabileceğimiz hakkında da bilgiler verdiler.

'Umut dolu kalpler için sağlıklı kalpler gerekir' sloganıyla hareket eden Kulüp Kalbim üyeleri, kahvaltının ardından, yürüyüşlerini yaptılar.

Toroğlu; kendisinin de bir kalp ritm hastası olduğunu, mümkün olduğunca stresten uzak bir hayat geçirip, sağlıklı beslenmemiz gerektiğini vurguladı.

Kurtoğlu ve Mansuroğlu; yaşam tarzımızda yapacağımız küçük değişiklikle kalp sağlığı konusunda önemli adımlar atacağımızı açıklarken, şöyle konuştular; "Her insanın haftada 3 gün en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapması gerekiyor. 5 gün ve 45 dakika daha tercih edilebilir bir durum. Ancak bunu yapamıyorsak, bazı alışkanlıklarımızı değiştirerek, kalbimizi koruyabiliriz. Söz gelimi, çalıştığımız işyerinde veya evimizde 3 kata kadar asansöre binmekten vazgeçelim. Keza alışveriş merkezlerinde yürüyen merdiven yerine klasik merdivenleri kullanalım. Alışverişe gittiğimizde otomobili olanlar, girişe en yakın yere değil, en uzağa park etsinler. Toplu taşıt kullanırken imkânımız varsa bir durak önce veya sonra inelim. Bol su içelim, içme suyuna ulaşırken, yürüme mesafesi oluşturalım. Öğle arası yemek için daha uzak bir yeri seçelim"

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

< Aktivitelere geri dön
YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ GAZİOSMANPAŞA HASTANESİ Çukurçeşme Cad. No:51 Gaziosmanpaşa İSTANBUL Tel: +90 212 615 38 38 e-mail: info@kulupkalbim.com