Kulüp Kalbim Üyelerinden Bahar Yürüyüşü

Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi, 28 Nisan Pazar günü, Park Ada'da Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümü önderliğinde "Sağlıklı Kalpler"' yürüyüşü düzenledi.

Sağlıklı Kalpler Yürüyüşünün bu yıl altıncısı yapıldı...
 
Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi tarafından düzenlenen "Sağlıklı Kalpler" yürüşüne 'Kurtlar Vadisi' dizi oyuncuları Kenan Çoban (Abdülhey), Erhan Ufak (Güllü Erhan), Levent Çiçek (İmdat)  ve Hastane Yön. Kur. Bşk. Mustafa Hayta'da katılarak destek verdi.
 
Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümü önderliğinde geleneksel olarak her yıl yapılan "Sağlıklı Kalpler" yürüyüşünün 6.sı bu yıl Bayrampaşa, Parkada?da gerçekleştirildi.

Kulüp üyeleri kahvaltı ve yürüyüş yaparak keyifli bir gün geçirdiler. Kulüp Kalbim üyeleri her yıl hastaları ile en az 1 kez buluşarak, aktivitelerini gerçekleştiriyorlar.
 
Anjiyo ve by-pass olmuş "Kulüp Kalbim" üyeleri ve onlara destek vermek isteyen gönüllülerin katıldığı bu yılki etkinlikte, Gaziosmanpaşa Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Sorumlusu Prof. Dr. Nuri Kurtoğlu, Kalp ve Damar Cerrahisi Sorumlusu Prof. Dr. Denyan Mansuroğlu, kalbimizi nasıl koruyabileceğimiz hakkında da bilgiler verdiler.
 
Profesör Kurtoğlu ve Mansuroğlu'nun kalp sağlığı ile ilgili verdiği önemli başlıklar şöyle oldu:
- Haftada 2 gün 45'er dakika yürüyüş.
- Günde 7 saat uyumak.
- Sigara içmemek
- Günde 30 gr. fındık, ceviz yemek, kızartma olmayan balıkları tüketmek.
- Stresten uzak durmak
- 3 ayda bir kontrolden geçmek.

 

Fotoları büyük görmek için tıklayınız
 

 

 

 

 

 

< Aktivitelere geri dön
YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ GAZİOSMANPAŞA HASTANESİ Çukurçeşme Cad. No:51 Gaziosmanpaşa İSTANBUL Tel: +90 212 615 38 38 e-mail: info@kulupkalbim.com